Tisícky čiernych jázd, ale žiadne pokuty. Stopercentná kontrola, ale zatiaľ bez dôsledkov pre neplatičov. To je súčasná realita nového systému elektronických diaľničných známok.

Národná diaľničná spoločnosť len v piatok namerala viac ako sedemtisíc nepoctivých vodičov. Tých však zatiaľ nemá kto potrestať. Pokuty majú mať na starosti okresné úrady, no k tým zatiaľ žiadne údaje o vodičoch jazdiacich bez diaľničných známok nedorazili.


Čítajte viac: Čierne jazdy zostávajú bez pokút


„Doposiaľ nám žiadne pokuty neprišli a neboli sme informovaní prečo. Národná diaľničná spoločnosť s nami na túto tému nekomunikuje,“ povedal vedúci odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií v Žiline Marián Vranka. Štátne orgány si pritom problém prehadzujú ako horúci zemiak.

Diaľničná spoločnosť sa bráni tým, že pokuty nemá na starosti, odkázala hovorkyňa Eva Žgravčáková. A ministerstvo dopravy zas tvrdí, že k systému pokút sa nemôže vyjadriť, pretože tie majú medzi sebou riešiť okresné úrady a diaľničná spoločnosť. Na konci spletitého kolotoča sú tak zase úrady, ktoré márne čakajú na akékoľvek informácie.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.