27.01.2016, 14:13

Volkswageny štartujú samé, do servisov zvoláva ďalších 76 tisíc áut

Volkswageny štartujú samé, do servisov zvoláva ďalších 76 tisíc áut

Nemecký automobilový koncern Volkswagen zvoláva po celej Európe do servisov 67 000 dodávkových vozidiel Caddy. Dôvodom je riziko, že sa pri odomknutí vozidla na diaľku môže naštartovať motor. Automobil sa tak v prípade zaradenej rýchlosti môže rozbehnúť. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

V samotnom Nemecku sa opatrenia podľa firmy týka zhruba 20 800 vozidiel. Zvolávanie zahŕňa automobily vyrobené v období od mája 2012 do januára 2013. Hovorca podniku uviedol, že v niektorých prípadoch už došlo k nechcenému rozbehnutí automobilov. Zatiaľ však v tejto súvislosti neboli hlásená žiadna zranenia.

Automobilka majiteľom dotknutých vozidiel z bezpečnostných dôvodov odporúča, aby po zaparkovaní vyradili rýchlosť a zatiahli ručnú brzdu. Volkswagen vyrába automobily Caddy v Poľsku. V minulom roku ich na trh dodal zhruba 133 000, píše DPA.

Volkswagen je konfrontovaný so škandálom okolo falšovania údajov o emisiách, kvôli ktorému bude musieť v Európskej únii zvolať do servisov približne 8,5 milióna vozidiel. Firma v septembri priznala, že do približne 11 miliónov naftových áut po celom svete inštalovala softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií. Škandál sa týka aj 1,2 milióna vozidiel českej divízie Škoda Auto.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.