08.02.2016, 00:00

Ošiaľ okolo Jaguara. Záujemcovia o prácu by obsadili i Ružomberok (+video)

Viac ako 28-tisíc ľudí chce pracovať v novej automobilovej fabrike pri Nitre. Ich počet sa bude ešte zvyšovať.

S príchodom štvrtej automobilky Jaguar Land Rover vypukol na Slovensku ošiaľ. O prácu pre prestížneho britského producenta luxusných vozidiel už prejavilo záujem viac ako 28-tisíc ľudí. To je počet porovnateľný s počtom obyvateľov menších slovenských miest ako Ružomberok či Piešťany. O prekvapivo vysokom počte záujemcov informoval premiér Robert Fico.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny vytvorilo hneď po podpise zmluvy s automobilkou špeciálny portál pre záujemcov o zamestnanie v automobilke. „Ešte predpokladáme rast počtu prihlásených ľudí, ale nie taký prudký ako doteraz,“ komentuje budúci vývoj Veronika Černá z Ústredia práce. Už teraz je však jasné, že záujemcov je oveľa viac, než požaduje samotná automobilka.


Celý článok nájdete TU!


Megainvestícia v podobe závodu Jaguar Land Rover v Nitrianskom kraji, ktorý má 9,71-percentnú nezamestnanosť, má priniesť približne tritisíc pracovných miest. „Predpokladáme, že príchod investora bude mať pozitívny dosah na Nitriansky kraj a okolité regióny, čo sa týka poklesu nezamestnanosti,“ dodáva Černá, avšak čísla konkretizovať nechce.

Všetky údaje z Ústredia práce má už teraz k dispozícii automobilka z Veľkej Británie, ktorá si na základe skúseností jednotlivých uchádzačov vyberie. „Samotný Jaguar Land Rover má záujem si dôkladne pripraviť budúcich zamestnancov do výroby. Veľký počet budúcich zamestnancov pôjde do Birminghamu na školenia,“ uviedol v rozhovore pre HN premiér Robert Fico.

Spolu s príchodom novej automobilky sa špekuluje aj o možných bojoch o zamestnancov s výrobcami vozidiel, ktorí už na našom trhu pôsobia dlhšie. „V akejkoľvek výrobe, aj automobilovej, je pomerne vysoká fluktuácia zamestnancov, pretože ľudia častejšie vyhľadávajú zmenu. Jaguar Land Rover je solídny zamestnávateľ, ktorý je pre zamestnancov atraktívny. O prácu v závode pri Nitre tak bude veľký záujem,“ tvrdí Jiří Halbrštát, manažér marketingu a náboru pracovnej agentúry Manpower.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.